Architekt wnętrz usługowych

Projektant sklepów

Architekt wnętrz usługowych

Odpowiedni wystrój wnętrz w sklepie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na sprzedaż. Poczynając od witryny, która zachęca klienta do wstąpienia do sklepu i zapoznania się z jego asortymentem. Czy będzie to wnętrze nowoczesne, retro lub w jakimkolwiek innym stylu, przede wszystkim ma zachęcać do zakupów, tworzyć przyjazną atmosferę i mieć przejrzysty, intuicyjny układ, aby klient potrafił szybko zorientować się w ustawieniu produktów.

To duże wyzwanie, przed którym staje architekt wnętrz usługowych. Traktuję takie projekty z dużą uwagą. Posiadam wiedzę dotyczącą nie tylko wystroju wnętrz. W mojej pracy przy projektowaniu wnętrz sklepowych i lokali usługowych, wykorzystuję wiedzę z zakresu marketingu. Robię wszystko, aby dany lokal w 100% spełniał swoje funkcje.

Projektant wnętrz usługowych

Sklep lub lokal usługowy jest pewną całością zaczynającą się już przed jego drzwiami. Coś musi sprawić, że klient będzie chciał akurat wejść do Państwa lokalu, a nie lokalu konkurencji. Co w takim razie decyduje, że wybierze właśnie ten, Wasz sklep lub lokal usługowy, a nie inny? Miasta, ale nie tylko, krzyczą reklamami, witrynami, bannerami, neonami i świecącymi reklamami ledowymi. To nie lada wyzwanie i projektant wnętrz usługowych musi doskonale wejść w skórę potencjalnych klientów, jednocześnie dobrze wyczuwając markę firmy, identyfikując się z nią tak, żeby doskonale przedstawić ją na zewnątrz.

Ludzie są przede wszystkim wzrokowcami. Większość ma swój ulubiony styl, kolory. Co zrobić, aby chwycić klienta za rękę i dosłownie wciągnąć do Waszego lokalu?

Projektowanie wewnątrz sklepów

Nie ukrywam, że kocham projektowanie jako takie. To nie jest zwykły zawód, ale pasja, dzięki której wypracowuje się swój styl pracy. Pasja uskrzydla. Ściśle przekłada się to na kreatywność. Nieskrępowana wyobraźnia podpowiada mi różne rozwiązania, które potem musi okiełznać etap projektowy. Moje projekty spełniają wszelkie wymagania techniczne, które dokładnie opisuję w rysunkach tak, aby były doskonale czytelne dla wykonawców.

Połączenie pasji z aspektami technicznymi sprawia, że projektowanie wnętrz usługowych jest jednym z moich ulubionych wyzwań. Świadomość tego, że w tym przypadku wystrój i układ pomieszczeń musi pozytywnie działać nie tylko na właściciela, ale głównie na ludzi z ulicy, którzy różnią się postrzeganiem świata, stylem i zakresem ulubionych rzeczy i kolorów. Wyzwaniem jest znalezienie wspólnego punktu spełniającego główną funkcję tego typu lokali – przyciągnięcie klienta.