Architekt wnętrz biurowych

Projektant biur

Architekt wnętrz biurowych

Zorganizowanie dobrej przestrzeni do pracy jest bardzo istotne, bo właściwa aranżacja, odpowiednie ustawienie stanowisk chociażby względem stron świata i światła słonecznego w pomieszczeniach z dostępem słońca, wpływa korzystnie na cały proces pracy. Stanowiska biurowe muszą być zgodne z przepisami BHP i innymi wytycznymi, których zamiarem jest dbanie o zdrowie i dobry standard pracy zatrudnionych osób.

Zapraszam Państwa do współpracy w organizacji, projektowaniu przestrzeni biurowych. Architekt wnętrz biurowych, kierując się wiedzą na temat specyfiki danej pracy i wiedzą z zakresu wszelkich przepisów, zaprojektuje otoczenie ergonomiczne i cieszące swoim wyglądem, spełniające wszelkie wymagane standardy.

Projektant wnętrz biurowych

Biura danej firmy, oprócz wspomnianych standardów zgodnych z wszelkimi zasadami BHP powinny wyrażać charakter tej firmy, nawiązywać do marki. Tak jak projektowanie wystroju wnętrz domów i mieszkań, tak również biura są wyzwaniem, przed którym staje projektant wnętrz biurowych. W zależności, czy są to przestrzenie biurowe otwarte, czyli tzw. open space, czy pokoje wydzielone, biuro jest miejscem, gdzie pracownik najczęściej spędza przynajmniej trzecią część doby. Warto urządzić je ergonomicznie i… przyjemnie, aby pracownik, oprócz dobrego stanowiska pracy, miał przyjazne otoczenie.

Moim zadaniem jest rozpoznanie charakteru pracy na samym początku planowania. Inaczej zaprojektuję wnętrza ekipie programistów, a inaczej agencji reklamowej. Biuro rachunkowe będzie mieć zupełnie inną specyfikę pracy niż redakcja. Uwzględniam wszelkie aspekty i łączę z wymaganiami formalnymi tworząc przyjazne pomieszczenia budujące pozytywny wizerunek firmy.

Projektowanie wnętrz biurowych

Biura to nie tylko wydzielone powierzchnie dla pracowników. Realizuję zlecenia obejmujące projektowanie wnętrz biurowych takich jak:

  • recepcje
  • sale konferencyjne
  • gabinety
  • wszelkie inne powierzchnie użyteczności publicznej.

W ciągu całego procesu rozpoznania potrzeb i projektowania, ściśle współpracuję z klientami. Styl pracy uzależniony jest od klienta, ponieważ może on uczestniczyć czynnie w tym procesie, podejmując decyzje na bieżąco lub też, po wstępnym rozpoznaniu pozostawić to mnie. Lubię jasne zasady, więc ustalam je zawsze na początku pracy i dostosowuję się do stylu i potrzeb klienta. Dzięki temu atmosfera współpracy jest dobra dla obu stron i owocuje szybszym tempem wykonywanego zlecenia oraz dobrym efektem końcowym w postaci doskonale dobranego projektu.